Gratis Fundels tijdens coronacrisis - ACTIE AFGELOPEN
De digitale kinderboeken van Fundels zijn de ideale educatieve bezigheid voor kinderen, zeker nu scholen en bibliotheken hun deuren sluiten. Als alternatief voor hersenloze televisie laten ouders hun kroost hiermee spelenderwijs leren en hun leesvaardigheid oefenen. Tijdens de coronacrisis boden bibliotheken gratis 15 AVI- en prentenboeken uit de catalogus aan en wekelijks twee extra uitleningen.
DEZE ACTIE LIEP AF OP 3 MEI 2020
Maar niet getreurd, via het Mijn Bibliotheek-profiel kunnen leners steeds boekjes gratis ontlenen. Tijdens de zomervakantie (en andere schoolvakanties) bied jouw bibliotheek nog eens extra vakantie-leentegoed.

Bibliotheken zonder Fundels-abonnement: 15 gratis boekjes
De 15 gratis digitale kinderboekjes zijn beschikbaar voor iédereen. Leners kunnen ze eenvoudig downloaden in de Fundels-app. Wie in de app doorgaat zonder aanmelden, ziet de gratis boekjes bovenaan het catalogusscherm staan onder ‘Jouw collectie’.
Bibliotheken met een Fundels-abonnement: 15 gratis boekjes en 6 extra uitleningen
Bibliotheken met een abonnement op Fundels krijgen nog een extraatje. Zij geven hun publiek vanaf 14 maart wekelijks 2 extra uitleningen cadeau bovenop hun bestaande leentegoed. Leners die hiervan gebruik willen maken, melden zich aan in de Fundels-app met hun Mijn Bibliotheek-profiel.
De extra uitleningen blijven telkens een week geldig. De uitleningen in de week van 14/03 tot 22/03 zijn geldig tot 22/03, de uitleningen in de week van 23/03 tot 29/03 zijn geldig tot 29/03 enzovoort.
De 15 gratis titels in de Fundels-app
Prentenboeken
- 'Anna in het verkeer' - Kathleen Amant
- 'Ridder Rikki' - Guido Van Genechten
- 'Vos en haas op zoek naar koek' - Sylvia Vanden Heede & Thé Tjong-Khing
- 'Klein wit visje is zo blij' - Guido Van Genechten
- 'Heksje Mini tovert iedereen in slaap' - Kathleen Amant
- 'Klein konijn en de wonderwortel' - Gunter Segers & Heidi D’Hamers
- 'Dat wordt smullen' - Tjibbe Veldkamp & Gustav Dejert
- 'De lekker lange agent' - Tjibbe Veldkamp & Gustav Dejert
- 'Luuk en Lotje - het is lente' - Ruth Wielockx
- 'Wij gaan op berenjacht' - Michael Rosen
AVI
- 'Pier naar het feest' - Nico De Braeckeleer & Frieda Van Raevels
- 'De bal van Boe' - Nico De Braeckeleer & Frieda Van Raevels
- 'Het voetbaltoneel' - Hilde E. Gerard & Marjolein Hund
- 'Bij familie Mol-de Mol is alles oké' - Burny Bos & Hans De Beer
- 'Luna gaat op paardenkamp' - Nina Flores
Vertel je leners het goede nieuws
Hieronder vind je tekstjes en beeldmateriaal om deze initiatieven te communiceren aan je leners via je nieuwsbrief, sociale media. Let op dat je de versie overneemt die van toepassing is op jouw bib. Er zijn twee versies:
- Bibliotheken met een abonnement op Fundels bieden bovenop de 15 kinderboeken ook twee extra uitleningen per week als leners zich aanmelden in de app.
- Bibliotheken zonder een abonnement op Fundels communiceren enkel over de 15 gratis digitale kinderboeken, beschikbaar voor het publiek in de app zonder aanmelden.
Voor je bibliotheekwebsite staat een kant-en-klare pagina klaar op content.bibliotheek.be. Die kan je zo overnemen of nog enkele wijzigingen aanbrengen.

