Daisy-online binnenkort in jouw bibliotheekcatalogus!

Bibliotheken
20/02/25

De afgelopen maanden bouwden we samen aan een manier om ervoor te zorgen dat lezers die recht hebben op Daisy-online via een eenvoudige knop een luisterboek kunnen aanvragen. En goed nieuws: vanaf half april wordt het nog makkelijker om Daisy-online-luisterboeken te vinden en aan te vragen via de bibliotheekcatalogus. Lees snel verder wat dit concreet inhoudt.

Voor wie?

Luisterpuntbibliotheek biedt toegang tot meer dan 50.000 Daisy-online of ingelezen boeken. Mensen met een leesbeperking (een visuele, motorische en/of verstandelijke beperking, dyslexie, neurodivergentie, ...) die lid zijn van Luisterpunt kunnen zich aanmelden en Daisy-luisterboeken online lezen. Ze kunnen de boeken streamen en downloaden op hun smartphone of tablet.

Wat verandert er?

In alle lokale bibliotheekcatalogi voegen we een extra formaat toe: dat van Daisy-online-luisterboeken. Lezers die recht hebben op Daisy-online-boeken kunnen via een eenvoudige knop een luisterboek aanvragen.

Gebruikers zullen hun Mijn Bibliotheek-profiel kunnen koppelen aan hun profiel van Mijn Luisterpunt, zodat ze snel en eenvoudig kunnen inloggen en luisteren. Daarnaast verschijnt er in de Vlaamse catalogus op bibliotheek.be een knop ‘aanvragen’ naast elke Daisy-online-titel. En dit allemaal vanaf half april! Daisy-cd-boeken blijven natuurlijk ook zichtbaar in de catalogus.

De zichtbaarheid van Daisy-online-boeken in onze bibliotheekcatalogus neemt drempels weg. Veel mensen vinden opzoeken niet gemakkelijk, laat staan mensen met een leesbeperking. Denk maar aan kinderen of jongeren met dyslexie die soms niet graag lezen. Als je hen wil motiveren, maak je het zoeken beter gemakkelijk. Wie wil luisterlezen zal onmiddellijk kunnen zien of het gedrukte boek in de collectie zit en aanwezig is, om het samen met het Daisy-luisterboek te lenen. Deze vernieuwing zal nog meer mensen de weg doen vinden naar Daisy-boeken.
Katrien, bib Merelbeke

Voorbereiden als bib

Hoe kan je je als bib voorbereiden op deze toch wel belangrijke wijziging? We helpen jou graag op weg:

  • Je vindt binnenkort een nieuwe pagina in de inhoudsbibliotheek die je kan overnemen op jouw eigen bibliotheekwebsite. Op die pagina verzamelen we alle nodige informatie over de Daisy-online luisterboeken zodat gebruikers weten wat ze mogen verwachten.
  • Verspreid de aangepaste folder in jouw bib.
  • Volg de webinars voor bibliotheekmedewerkers georganiseerd door Luisterpunt.

Binnenkort vind je alle info op het leerplatform, in nieuwsbrieven, op de website van Luisterpunt en voorzien we aangepast promomateriaal. Samen zorgen we ervoor dat meer mensen toegang krijgen tot de verhalen die ze willen lezen!

Webinars voor bibliotheekmedewerkers

Luisterpunt organiseert op 25 en 27 maart webinars voor bibliotheekmedewerkers om de wijzigingen toe te lichten. Schrijf je in voor deze webinars en ontdek wat er allemaal verandert:

Deel dit artikel:

Gerelateerde nieuwsberichten

  • 24/09/26
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Ontdek het nieuwe e-boekenplatform

    Op 17 september schakelden we over naar het nieuwe e-boekenplatform Cantook Station. Via het webplatform en de app kunnen leners nog steeds altijd en overal genieten van e-boeken en audioboeken. Hoe werkt het nieuwe platform? Wat zijn de leenvoorwaarden? En hoe ondersteunen we bibliotheken om met het nieuwe platform aan de slag te gaan? Dat lees je hieronder!
  • 17/09/26
    Bibliotheken
    Digitale collecties
    Beleven & inspireren

    Pak uit met digitale inclusie: doe mee met onze nieuwe campagne 'Iedereen digitaal mee'

    Oktober wordt een maand van digitale inclusie. Met zowel De Week van de Dyslexie (1-8 oktober) als de Digitale Week (6-16 oktober) kunnen we bij Cultuurconnect niet achterblijven. Daarom trekken we deze maand volop de kaart van 'Iedereen digitaal mee', de slogan van onze derde communicatiecampagne. Help jij mee om digitale inclusie zichtbaar te maken in jouw bib?
  • 17/09/26
    Copyright: Stad Mechelen - Katy Goelen
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Good practice: Actuwat als hefboom voor mediawijsheid in Het Predikheren

    In bibliotheek Het Predikheren in Mechelen krijgt Actuwat sinds dit jaar een vaste plek in de collectie. Maar daar stopt het niet. Met een stadsbrede campagne, een creatieve wedstrijd in kader van de Digitale Week en een sterke focus op digitale inclusie wil de bib nieuwsvaardigheden, mediawijsheid en kritisch denken bij jongeren stimuleren. We spraken met Andreas Lauwers, consulent publiekswerking en mediawijsheid, over de rol van Actuwat in de bibliotheek én daarbuiten.

Gerelateerde diensten

  • Gezin kijkt naar een film op groot scherm.
    Bibliotheken
    Digitale collecties

    Cinébib Filmstreaming

    Leners krijgen via hun Mijn Bibliotheek-profiel toegang tot een bibliotheek van meer dan 1500 online filmtitels.
  • Bibliotheken
    Digitale collecties

    Digitale kranten & tijdschriften

    Digitale kranten en magazines voor bibleden, scholen en educatieve partners
  • Bibliotheken
    Digitale collecties

    Interactieve kinderboeken (Fundels)

    Interactieve prenten- en AVI-boeken met animatiefilmpjes en educatieve spelletjes